Artėja vestuvės! Kaip pasiruošti fotosesijai?

Keli patarimai, kaip pasiruošti vestuvių fotosesijai, kaip išvengti streso ir ką geriau pasirinkti.

Artėjant vestuvių datai norite jūs to, ar ne, bet vis dažniau kyla klausimai ne tik dėl suknelės, maisto, svečių, bet ir dėl fotosesijos: kur fotografuotis, kelintą valandą fotosesijos pradžia, koks bus oras, ką daryti, jeigu jis bus blogas, nemoku pozuoti, ką daryti? Ir dar begalė klausimų, kurie gali neduoti ramybės iki pat TOS dienos. (Patikėkite, žinau, nes prieš savo vestuves ir pati šiek tiek jaudinausi). Taigi, ilgai netempiant gumos, norėčiau duoti keletą patarimų tiek iš fotografės, tiek iš jaunosios pusės.

Dažnai matau, kad būsimos nuotakos neapsisprendžia kuriam laikui joms reikia fotografo paslaugų. Ruošiantis savo vestuvėms, žinojau tikslų laiką, tai bent jau dėl to man galvos neskaudėjo. O svarbu numatyti kelis punktus:

  • Biudžetas - tikriausiai vienas iš svarbiausių punktų. Pakalbėkite su savo antrąja puse, nuspręskite, kokią dalį biudžeto galite skirti fotografui ir tik įsivertinę biudžetą pradėkite paiešką. Paprastai fotografai savo įkainius skaičiuoja valandomis, taigi žinant biudžetą, galite paskaičiuoti kelioms valandoms ir kokio įkainio fotografą galite samdyti.

  • Laikas - kaip minėjau pirmame punkte, vestuvių fotografas savo įkainius skaičiuoja valandomis, o kiek valandų trunka pasiruošimai, ceremonijos ir kt? Tai yra ganėtinai individualus klausimas, bet vadovaujuosi taisykle, kad geriau neskubėti ir viską padaryti nekeliant įtampos tiek jauniesiems, tiek, be abejonės ir man. :) Taigi, preliminariai skaičiuojant pasiruošimo fotosesija gali užtrukti 1-2val. Ceremonija, gali trukti iki 1val, bet paprastai trunka apie 30min, svečių sveikinimai prie bažnyčios - priklauso nuo svečių kiekio. Ir jaunųjų fotosesija, kuriai galima skirti laiko iki pat vakarinės dalies, taigi 3-5val. Kuo daugiau laiko skiriama jaunųjų fotosesijai, tuo daugiau lokacijų galime aplankyti, tuo įvairesnės nuotraukos džiugins jaunavedžių akis. :) Ir žinoma, nepamirštame vakarinės dalies, svečių sveikinimai, kurie gali užtrukti ~1val. Na, o jeigu norite fotosesijos nuo pasiruošimo, iki šventės kulminacijos ~00:00, tuomet viską apskaičiuoti galima daug paprasčiau. :)

Turime vestuvių fotografui skirtą biudžetą, turime laiką, bet ką daryti, jeigu fotosesijos dieną "pila lyg iš kibiro"? Visų pirma - nesijaudinti. Atrodo, lengva pasakyti, bet sunku padaryti. Tačiau profesionalus fotografas vestuvių dieną jums tikrai patars, ir tikrai gausite nuostabias nuotraukas. Lietingą dieną, fotosesijai galima imti studiją, galima paieškoti aplink jūsų norimą lokaciją dvarų, net gi viešbučių ar nuomojamų apartamentų, kurie atitiktų jūsų skonį ir paslėptų nuo lietaus. Žinoma, jeigu norisi ekstremalumo, visada galima imti skėčius, spalvotus botus ir sukurti nuotraukas, bei prisiminimus, kurių, galiu lažintis, nepamiršite visą gyvenimą. :) Tikiu, kad viskas priklauso nuo mūsų požiūrio dėl to, visada sakau, kad nereikėtų užsikabinti ties viena vizija. Pagalvokite, ką galima būtų išlošti tiek iš lietingos, tiek iš saulėtos dienos, o nuotraukų kokybe ir išpildymu pasirūpins fotografas.

Tiesa, dažnai jaunieji atsiunčia pavyzdžius, kuriose nuotraukos yra darytos "golden hour" metu t.y. auksinės valandos metu. Tai yra vienas nuostabiausių momentų, kada galima sukurti nuostabaus grožio nuotraukas, nes leidžiasi saulė, turime romantišką, šiltą, auksinį apšvietimą. Tik, yra vienas bet. Tokį efektą gausime, tik kai leidžiasi arba kyla saulė. Taigi, jeigu norite fotosesijos auksinės valandos metu, fotosesiją turėtume padaryti arba labai anksti ryte, arba vėlai vakare (priklauso nuo sezono). Todėl planuojant laiką, būtinai atsižvelkite į šį aspektą. :)

Prieš vestuvinė fotosesija. Deja, bet daugelis ją nuvertina, nors tai yra vienas iš svarbiausių elementų! Prieš vestuvinės fotosesijos metu, jaunieji ne tik susipažįsta su fotografu, bet pamato jo darbo stilių, atsipalaiduoja ir žino ko tikėtis vestuvių fotosesijos metu. Nors tai gali pasirodyti, kaip smulkmenos, bet geriausias nuotraukas gauname tada, kai jaunieji atsipalaiduoja ir pasitiki fotografu. Dėl to, savo klientams, kurie planuoja imti didesnius paketus - 5val ir daugiau prieš vestuvinę fotosesiją dovanoju. Noriu su jais susipažinti, išmokyti pagrindines pozas ir parodyti, kad net ir fotosesijos metu galima pasilinksminti.

Ir dar šiek tiek apie makiažą. Jeigu nuotakos vestuvinis makiažas yra gana ryškus, nepamirškite pagrimuoti ir jaunikio, kadangi nuotraukose gali išryškėti jūsų kontrastas. Ir taip, žinau, kad dauguma vyrų greičiausiai spyriosis, bet geri makiažo meistrai padarys taip, kad niekas net nesupras, kad ir vyras yra pagrimuotas.

Tai būtų pagrindiniai mano patarimai vestuvių fotosesijai. Žinoma, kiekviena šventė yra labai unikali, dėl to skiriu laiką visiems klientams atskirai pakalbėti apie jų šventę, lūkesčius ir baimes. Na, o tikriausiai pagrindinis patarimas, ką galiu jums duoti, tai nesijaudinti, o pasimėgauti, nes visa diena prabėgs taip greit, kad net nepastebėsite. :)

Iki susifotografavimo!
Vaiva

+37069940098
Vilnius
Vilnius

Powered by Zyro.com